Co to jest WordPress? Historia giganta rynku oprogramowania blogerskiego

Od ponad dekady WordPress dominuje na rynku open source. System zarządzania treścią (CMS), który powstał w 2003 r. jako prosty kawałek kodu, obecnie stanowi podstawę ponad 74 milionów witryn internetowych na całym świecie, a liczba ta nieustannie rośnie. Oprogramowanie CMS oddziela zawartość witryny od jej układu, a przez to pozwala użytkownikom publikować treść bez znajomości języka HTML i umiejętności programowania. WordPress stał się kluczowym narzędziem dla blogerów
i właścicieli małych firm, którzy chcą zaistnieć w internecie.

Jako aplikacja open source, WordPress nieustannie ewoluuje, ponieważ publiczna platforma umożliwia wprowadzanie ciągłych modyfikacji. W rzeczywistości ponad 60 proc. wszystkich witryn opartych na CMS wykorzystuje WordPressa, co przekłada się na ponad 126 000 pobrań dziennie. Być może największą zaletą platformy WordPress jest to, że wciąż pozostaje bezpłatny dla wszystkich użytkowników. Zaczynając od zwykłych blogerów, a kończąc na firmach z listy Fortune 500, każdy może prowadzić swoją witrynę bez opłat licencyjnych i miesięcznych faktur, ciesząc się niezrównaną kreatywną swobodą.

W ciągu ostatniej dekady obecność w sieci stała się nieodzowna dla każdego, kto zakłada małą firmę. Prostota platformy WordPress sprawia, że tworzenie witryny internetowej nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności. Zaawansowaną, profesjonalną witrynę można zbudować w ciągu kilku minut bez znajomości języków HTML lub PHP. Często mówi się, że jeśli użytkownik potrafi pracować z pakietem Microsoft Office, to obsługa WordPressa nie powinna sprawić mu trudności.

Funkcjonalne, konfigurowalne motywy i dodatki do WordPressa pozwalają użytkownikom spersonalizować swoją witrynę i dopasować ją do potrzeb konkretnego grona odbiorców. Różne układy, palety barw i cenne aplikacje firm trzecich to tylko kilka przykładów na to, jak można polepszyć swoją pozycję w sieci za pomocą WordPressa. Platforma umożliwia właścicielom firm przekształcenie prostych witryn w interaktywne kanały komunikacji z docelowymi klientami.

Jako najpopularniejszy system CMS, WordPress jest rozwiązaniem preferowanym przez wielu użytkowników, którzy chcą założyć własną witrynę. 1&1 Internet wspiera społeczność WordPressa poprzez niezawodne rozwiązanie hostingowe, które pomaga właścicielom firm być obecnym w sieci profesjonalnie i z zyskiem. Zajrzyj tu ponownie, aby dowiedzieć się, jak 1&1 może przyczynić się do sukcesu Twojej witryny internetowej opartej na WordPressie.

Kategoria: Kultura | Z Internetu
0 komentarzy0

Twój komentarz