WordCamp Norway — dlaczego JavaScript ma znaczenie

27 stycznia Marko Heijnen, specjalista ds. platformy WordPress w firmie 1&1, wziął udział w konferencji WordCamp Norway i poprowadził prezentację pod tytułem „Dlaczego JavaScript ma znaczenie”. Oto osobista relacja Marca z tego wydarzenia:

„W zeszłym tygodniu udałem się z kolegą na konferencję WordCamp Norway. Ma ona dla mnie szczególne znaczenie, ponieważ właśnie w Norwegii po raz pierwszy wystąpiłem na WordCamp w roli prelegenta.

Teraz miałem okazję pojawić się tam ponownie z prezentacją pt. „Dlaczego JavaScript ma znaczenie”. Był to krótki wykład o postępach, jakie dokonały się w WordPressie w ciągu ostatnich kilku lat, oraz o tym, dlaczego my, jako deweloperzy PHP, powinniśmy je śledzić. Najważniejszą częścią mojego wystąpienia była demonstracja, podczas której opisałem i pokazałem ulepszenia, jakie można wprowadzić
w WordSesh. Slajdy są dostępne pod adresem http://www.slideshare.net/markoheijnen/why-javascript-matters”.

O WordSesh

WordSesh to 24-godzinna seria prezentacji na żywo poświęconych platformie WordPress i nadawanych na cały świat. Co najlepsze, jest dostępna za darmo!

Najwięksi znawcy WordPressa opowiadają o tym, co robią najlepiej, a prezentacje są zróżnicowane, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Wystąpienia są transmitowane na żywo przez Google Hangout i dostępne na YouTube’ie. Odbyły się już dwie edycje WordSesh, a ci, którzy je przegapili, mogą obejrzeć je
na stronie http://wordsesh.org. Kiedy zostanie zorganizowana następna, poinformujemy o tym na blogu i na Twitterze.

Przykład

Zwykle podczas oglądania WordSesh trzeba odświeżać stronę co godzinę, aby otrzymać nową treść, ponieważ za każdym razem konieczne jest utworzenie nowej sesji Google Hangout. Dzięki kodowi, który napisałem, nie jest to już konieczne, a uczestnicy mogą zaczekać, aż organizator wyśle wszystkim nową sesję. Rozwiązanie, którego użyłem, aby umożliwić bezpośrednią komunikację z wszystkimi uczestnikami, to Node.js.

Na stronie http://wordsesh.wpcentral.io/ można zobaczyć, jak to wygląda z perspektywy użytkownika. Na kilku ostatnich slajdach mojej prezentacji wyjaśniam, jak to działa.

Obecnie są to dwa kanały, które można umieścić na stronie za pomocą krótkiego kodu (shortcode). Można wstawić łącze do YouTube’a bezpośrednio w kanale. Może to być dowolny element, który osadza się za pomocą znacznika iframe. Można też wyszukać wideo z YouTube’a i podzielić się nim z widzami, kierując je do jednego albo do wszystkich kanałów. Celem jest zbudowanie wokół tego kompletnej usługi, z której każdy mógłby korzystać. W ciągu kilku następnych tygodni pojawi się więcej ulepszeń, na przykład propozycje prelegenta, budowanie programu i pozwalanie użytkownikom na budowanie własnego programu.

Zimowa zabawa po WordCamp Norway

Uczestnicy konferencji WordCamp często spotykają nowych ludzi i nawiązuje nowe przyjaźnie.
Po niedzielnym Dniu Współautora postanowiliśmy pójść do restauracji na wzgórzu Korketrekkeren Hill. Ponieważ była zamknięta z powoduje prywatnej imprezy, zamiast tego poszliśmy pojeździć na sankach i świetnie się bawiliśmy. Po sankach udaliśmy do centrum i zjedliśmy obiad. Potem ruszyliśmy na nocne zwiedzanie miasta. Spacerując po Oslo, obejrzeliśmy park Frogner i Pałac Królewski. Ogółem było to niezwykłe doświadczenie, który każdy powinien przeżyć chociaż raz.

Kategoria: Firma | Wewnątrz 1&1
0 komentarzy0

Twój komentarz