Co to są wtyczki?

Wtyczki to prawdopodobnie jedna z najlepszych dostępnych funkcji, dzięki którym użytkownicy mogą dostosować witrynę do swoich unikatowych potrzeb. Zarówno w WordPressie, jak i w innych systemach zarządzania treścią, wtyczki pozwalają wykorzystać kreatywność deweloperów oraz firm trzecich z całego świata i dodać przydatne funkcje do własnej witryny.

Wtyczka to programowy kod, który dodaje specjalną funkcję do istniejącej aplikacji lub programu. Zwykle zwiększa ona funkcjonalność witryny poprzez rozszerzenie oprogramowania, którego użyto do jej stworzenia. Jedną z najpopularniejszych wtyczek jest Adobe Flash Player, rozszerzenie przeglądarki, które umożliwia oglądanie plików multimedialnych. Jeśli na przykład kiedykolwiek oglądałeś wideo z YouTube na swoim komputerze, prawdopodobnie używałeś właśnie tej wtyczki.

Wtyczki pozwalają dostosować obecność online do Twoich potrzeb w praktycznie każdy wyobrażalny sposób. Dostępne są liczne wtyczki do aplikacji i przeglądarek, w tym odtwarzacze plików multimedialnych, klienty e-mail, oprogramowanie graficzne lub edytory dźwięku. Dostępne są również wtyczki do wielu różnych celów, takich jak udostępnianie informacji w mediach społecznościowych, tłumaczenie języków obcych oraz pomaganie w prawidłowym wyświetlaniu treści.  Bez względu na to, jakie wtyczki okażą się najbardziej przydatne i efektywne w Twoim projekcie, wszystkie oferują duże korzyści, umożliwiając szybkie i łatwe rozszerzenie możliwości podstawowej aplikacji lub programu.

Wtyczki mogą zmienić zwykłą witrynę w taką, która będzie bardziej efektywna i funkcjonalna z perspektywy użytkowników. Jeśli zbudujesz witrynę z wykorzystaniem systemu zarządzania treścią (Content Management System, CMS), będziesz mógł dostosować ją do swoich potrzeb za pomocą licznych wtyczek, zarówno darmowych, jak i płatnych. Pięć najpopularniejszych systemów CMS to WordPress, Joomla!, Drupal, Typo3 i Magento – każdy z nich oferuje użytkownikom tysiące wtyczek, spośród których można wybrać te, które najlepiej pasują do konkretnego projektu. Wtyczki w instalacjach CMS najczęściej mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa witryny, dostosowanie designu lub układu, dodanie nowych funkcji, na przykład galerii lub formularzy kontaktowych, albo zintegrowanie aplikacji firm trzecich, takich jak Google Maps lub Twitter.

Pakiety hostingu 1&1 umożliwiają łatwą instalację pięciu najpopularniejszych systemów CMS, a dla maksymalnej wygody wstępnie instalowana jest również biblioteka najbardziej zalecanych wtyczek. Oszczędza to czas i daje projektantowi witryny pewność, że dokonał właściwego wyboru. Oczywiście, ze wstępnie zainstalowanych wtyczek nie koniecznie trzeba korzystać. Istnieje wiele internetowych zasobów, które mogą pomóc w znalezieniu najlepszej darmowej lub płatnej wtyczki do danego projektu. Zaawansowani użytkownicy mogą nawet napisać własne wtyczki i w dowolnym momencie zmienić ich kod.

Kategoria: Kultura | Z Internetu
0 komentarzy0

Twój komentarz