Przedstawiamy Viktora Vogela, specjalistę 1&1 ds. systemu Joomla!

Viktor Vogel, specjalistę 1&1 ds. systemu Joomla!

Z przyjemnością przedstawiamy Viktora Vogela, nowego członka zespołu specjalistów 1&1 ds. aplikacji. Viktor jest ekspertem od systemu zarządzania treścią Joomla! i pracuje z nim od niemal dziesięciu lat. Jest kluczowym współtwórcą systemu, autorem ponad 30 rozszerzeń i aktywnym członkiem społeczności Joomla!.

Viktor pracuje z systemem Joomla! od czasu wydania wersji 1.0 w 2005 r. Początkowo modyfikował rozszerzenia, aby uzyskać pożądaną funkcjonalność. Elastyczność platformy i prostota zarządzania ułatwiły mu wprowadzanie modyfikacji i budowanie witryn, które spełniały jego oczekiwania. Następnie Viktor zaczął publikować swoje poprawki. Każda z nich spotykała się z coraz bardziej pozytywnym odzewem społeczności, więc wprowadzał coraz większe i bardziej istotne zmiany, aż wreszcie zaczął realizować własne idee oraz projektować rozszerzenia.

Do dziś Viktor stworzył ponad 30 przydatnych rozszerzeń (komponentów, wtyczek i modułów). Do najważniejszych należą EasyCalcCheck Plus (ECC +), Simple Image Gallery Extended (SIGE) oraz Easy Frontend SEO (EFSEO). Wszystkie dzieła Viktora są dostępne bezpłatnie w jego witrynie Kubik-Rubik Joomla! Extensions oraz w oficjalnym katalogu rozszerzeń Joomla.

Viktor aktywnie współpracuje z innymi ekspertami od systemu Joomla! i uczestniczy w najważniejszych światowych wydarzeniach poświęconych tej platformie. Dobre relacje z CMS Garden i JandBeyond e.V. pomagają mu promować używanie i rozwijanie Joomla! oraz innych bezpłatnych systemów zarządzania treścią. Viktor aktywnie podtrzymuje te relacje i jest zaangażowany w organizowanie wielu konferencji. Niedawno można było go spotkać na stoisku Joomla! organizacji CMS Garden na targach CeBIT, a w tym tygodniu popularyzował platformę na kongresie „IT Anwenderforum” w Chemnitz w Niemczech.

Jako specjalista 1&1 ds. Joomla! Viktor kontynuuje pracę nad projektem Kubik-Rubik, pomaga w ulepszaniu i rozwijaniu rdzenia platformy oraz optymalizuje pod jej kątem środowisko hostingu 1&1. Wszyscy specjaliści 1&1 są ekspertami w swoich dziedzinach i znacznie przyczynili się do postępu technologii, w których się specjalizują. Więcej informacji o Viktorze można znaleźć na Twitterze (@ViktorVogel), a o projekcie Kubik-Rubik na Google+ i Facebooku.

Kategoria: Firma | Wewnątrz 1&1
0 komentarzy0

Twój komentarz