Czy dobrze Cię widać na smartfonie?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak prezentuje się Twoja strona firmowa na ekranie smartfona lub tabletu? Sprawdzałeś czy witryna jest dopasowana do różnych wyświetlaczy, wyraźnie widać wszystkie zakładki i działają wszystkie funkcjonalności? Jeśli nie, to koniecznie zadbaj o wizerunek swojej firmy i skorzystaj z narzędzi do tworzenia mobilnych wersji witryn internetowych, takich jak na przykład Kreator Stron Mobilnych 1&1.

W ostatnich latach obserwujemy rosnącą popularność urządzeń mobilnych. Jak wynika z badań firm Gemius i Autentika, na początku II kwartału 2014 roku ruch w sieci generowany przez urządzenia mobilne wzrósł do poziomu 11%, podczas gdy w identycznym okresie 2011 roku urządzenia mobilne generowały zaledwie 1% ruchu. Jak widać tempo zmian jest zawrotne i należy się spodziewać, że będzie rosło. Dodatkowo, jak wynika z najnowszego raportu „Smartfonizacja Polaków 2014” już prawie połowa Polaków posiada smartfony, a do 2015 roku liczba ma się jeszcze zwiększyć i sięgnąć 60% ogółu społeczeństwa. Z przeglądarek internetowych w smartfonach korzysta obecnie 64% Polaków – to aż o 23 punkty procentowe więcej niż̇ przed rokiem. Nie sposób więc lekceważyć takiego potencjału dotarcia i ignorować globalne trendy rynkowe.

Nowym zwyczajem Polaków stało się również robienie zakupów za pomocą urządzeń mobilnych. Według najnowszego badania „Zanox Mobile Performance Barometer 2014” Polska zajmuje obecnie 3. miejsce w Europie pod względem wzrostu wielkości dochodów z handlu mobilnego. Wyprzedziliśmy pod tym względem m.in. Niemcy, Francję, Hiszpanię czy Włochy. Natomiast ogólna liczba transakcji mobilnych w Europie wzrosła aż o 64% w ciągu ostatniego roku. To jest wyraźny sygnał do działania dla tych, którzy jeszcze się zastanawiają czy optymalizować swoje witryny firmowe pod urządzenia mobilne.

Tempo naszego życia wzrasta z dnia na dzień. Coraz częściej odczuwamy brak czasu. Dlatego klient, który szuka informacji na smartfonie lub tablecie zazwyczaj potrzebuje ich natychmiast – wybierze więc tę firmę, która umożliwi mu przejrzenie oferty, odszukanie adresu bądź dokonania zakupu szybko i wygodnie. Łatwo więc sobie wyobrazić irytację klientów, którzy muszą wykonywać dodatkowe czynności i tracić czas, dlatego że witryna nie jest dopasowana do ich urządzenia mobilnego. Oczywistym jest, że niezadowolenie konsumenta już na samym początku ścieżki zakupowej skutkuje rezygnacją ze skorzystania z oferty i przejścia do konkurencyjnej. Ta reguła sprawdza się zarówno w przypadku małych lokalnych firm, jak i większych przedsiębiorstw – wyjaśnia Marek Toporowicz, z firmy 1&1.

Najprostszym rozwiązaniem dla właścicieli stron internetowych jest skorzystanie z narzędzi do tworzenia mobilnych wersji witryn, takich jak na przykład Kreator Stron Mobilnych 1&1. Korzystając z tego rozwiązania nie trzeba już projektować witryny mobilnej od podstaw. Wystarczy wprowadzić swój adres URL, a narzędzie na podstawie istniejącej witryny utworzy jej wersję zoptymalizowaną pod kątem urządzeń mobilnych. Kreator Stron Mobilnych adresowany jest do szerokiej gamy użytkowników, od nowicjuszy i właścicieli małych firm do ekspertów i specjalistów w branży. Narzędzie znajduje najważniejsze elementy witryny, takie jak logotypy, barwy, menu nawigacyjne, informacje kontaktowe oraz wtyczki do mediów społecznościowych, i przekształca je do postaci uproszczonego, kafelkowego interfejsu, którego znacznie łatwiej używa się na smartfonie. Następnie właściciel witryny może zmodyfikować i dostosować utworzone strony, zmienić układ lub kształt kafelków, kolory itd., a każda modyfikacja zostanie automatycznie odzwierciedlona w wyglądzie. Ponadto, w razie aktualizacji istniejącej witryny zmiany zostaną zastosowane również do witryny mobilnej.

Ci, którzy nie są pewni, jak powinna wyglądać ich witryna, mogą skorzystać z automatycznej konfiguracji, która pozwala bez większego wysiłku stworzyć mobilny projekt. Technika ta wyróżnia najważniejsze treści w witrynie i adaptuje jej funkcje oraz wygląd do mniejszego ekranu. Oczywiście, użytkownicy, którzy chcą stworzyć zupełnie nową witrynę dla urządzeń mobilnych, również mogą skorzystać z Kreatora Stron Mobilnych 1&1 – pozwala on dostosować kolory, obrazy i tekst do indywidualnych potrzeb.

Od niedawna Kreator Stron Mobilnych dostępny jest dla wszystkich bez względu na to, czy są klientami 1&1, czy też korzystają z usług innego dostawcy. Więcej informacji o narzędziu znajduje się tutaj: https://www.1and1.pl/strony-mobilne#top

Kategoria: E-biznes | Porady
0 komentarzy0

Twój komentarz