Jak wybrać odpowiedni dla siebie motyw?

Poszukiwanie najlepszego motywu WordPressa, który idealnie odpowiada na nasze potrzeby bywa wyczerpujące i czasochłonne. Jak znaleźć swój motyw spośród ponad 2600 dostępnych? Czym się kierować przy wyborze? Na co zwrócić uwagę? Który najlepiej będzie oddawał charakter mojej firmy? Poniżej znajdziecie krótkie opisy najbardziej popularnych motywów dostępnych w bibliotece WordPressa, z których na pewno wybierzecie coś dla siebie.

Fullby

To bezpłatny motyw WordPressa, który ma postać siatki automatycznie dopasowującej się do rozmiaru ekranu. Zbudowano go z wykorzystaniem eleganckiej i zaawansowanej platformy Bootstrap. Nowoczesny design to dobra propozycja dla każdego właściciela firmy czy blogera, który docenia proste, ale atrakcyjne wizualnie witryny. Możesz uporządkować treść z wykorzystaniem dwóch menu i dwóch pasków bocznych. Motyw pozwala prezentować wideo i organizować zdjęcia w galerii. Jeśli jego projekt wydaje się znajomy, to dlatego, że twórca zainspirował się popularnym i bezpłatnym motywem „Twenty Fourteen”. „Fullby” automatycznie wykorzystuje całą przestrzeń dostępną na ekranie — komputera stacjonarnego, tabletu albo smartfona. Jeśli chcesz prowadzić przejrzysta stronę w stylu lifestylowego magazynu, ten motyw jest mocnym kandydatem.

Simple

Nazwa tego motywu mówi sama za siebie. Jest prosty, ale oferuje wystarczająco dużo opcji, aby zaspokoić Twoje potrzeby. Jeśli planujesz stworzyć witrynę dla swojej firmy, „Simple” spełni Twoje wymagania. Profesjonalny wygląd i możliwość pełnego dostosowania strony głównej pozwolą Ci zbudować unikatową witrynę na bazie WordPressa, która będzie przyciągać klientów. Oczywiście, ten bezpłatny motyw również dopasowuje się do rozmiarów ekranu smartfona czy tabletu.

Ari

Chcesz po prostu prowadzić stronę i nie życzysz sobie wizualnych fajerwerków? W takim razie ten prosty i przejrzysty motyw WordPressa będzie idealnym wyborem. Jest to bardzo elastyczny, trójkolumnowy szablon, który wykorzystuje CSS3, aby dopasowywać treść do rozmiarów ekranu. Minimalistyczny design stawia na pierwszym miejscu Twoją treść. Odwiedzający Twoją stronę mogą skupić się na ofercie, bo nic nie będzie odciągać ich uwagi.

Balloons

Na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że motyw „Balloons” został stworzony przez artystę. Chris Magiera to błyskotliwy deweloper witryn internetowych i utalentowany designer. Jego pomysł na ten bezpłatny motyw WordPressa jest unikatowy. Jest to minimalistyczny, jednokolumnowy szablon z efektem paralaksy i interesującą funkcją: kiedy przewijasz blog w dół, wszystkie balony poruszają się do góry. Jest to znakomita opcja dla wszystkich, którzy chcą zaprezentować swoją firmę w sposób oryginalny i kreatywny.

Gridly

Jeśli jesteś artystą i chcesz pochwalić się najnowszymi pracami, dobrym wyborem będzie „Gridly”, motyw w stylu portfolio. Ten bezpłatny motyw WordPressa jest doskonałą propozycją dla designerów i fotografów. Ma formę siatki, więc automatycznie dopasowuje się do rozmiarów ekranu. „Gridly” oferuje dwa różne układy kolorów i prosty panel opcji.

Mamy nadzieję, że ta lista była dla Was przydatna. Dajcie znać w komentarzach, czy używacie któregoś z tych motywów, czy też polecacie inną bezpłatną opcję!

Więcej informacji o hostingu WordPress możecie znaleźć na stronie 1&1: https://www.1and1.pl/wordpress-blog-hosting

Kategoria: E-biznes | Porady
0 komentarzy0

Twój komentarz