Bezpieczny hosting

Każda firma, która jest obecna w Internecie, powinna przykładać dużą wagę do cyberbezpieczeństwa, ponieważ ma to bezpośrednie przełożenie na zaufanie klientów i przede wszystkim zyski. Jednak skuteczna ochrona informacji wymaga zrozumienia zasad działania wielu narzędzi i technik. Większość dostawców hostingu oferuje przydatne narzędzia zabezpieczające, które pomagają w ochronie strony internetowej i jej użytkowników. Poniżej opisujemy szczegółowo kilka z nich.

Georedundancja czyli podwójny hosting

Jednym z podstawowych sposobów na lepsze zabezpieczenie witryny jest rozproszony geograficznie podwójny hosting. Na przykład w 1&1 strony są hostowane w dwóch klastrach serwerów w dwóch oddalonych geograficznie centrach danych. Jeśli pierwsza lokalizacja nieoczekiwanie ulegnie awarii, Twoja witryna będzie nadal działać w drugiej — bez żadnej utraty danych. Obie lokalizacje są zawsze zsynchronizowane i gotowe do udostępniania danych strony. Takie rozwiązanie pozwala również uniknąć długich przestojów spowodowanych pracami konserwacyjnymi. Przebiegają one praktycznie bez zakłóceń, więc strony są dostępne w Internecie nawet podczas konserwacji systemów.

Certyfikaty SSL

Certyfikat Secure Socket Layer (SSL) to pierwsza linia obrony przed sieciowymi przestępcami. Certyfikat SSL GeoTrust QuickSSL Premium umożliwia bezpieczną wymianę informacji przez Internet i gwarantuje użytkownikom Twojej strony, że ich transakcje są chronione. Ma to kluczowe znaczenie, jeśli planujesz sprzedawać produkty bezpośrednio z poziomu swojej witryny.

Certyfikat QuickSSL Premium kupiony bezpośrednio od firmy GeoTrust kosztuje około 500 zł rocznie. Jednak Twój dostawca usług może oferować bezpłatny certyfikat w niektórych pakietach hostingowych. Aktywacja certyfikatu SSL zapewni Ci również dedykowany adres IP.

Certyfikat QuickSSL Premium aktywuje ikonę „kłódki” w lewym górnym rogu paska adresu w przeglądarce i gwarantuje odwiedzającym, że poufne informacje nie wpadną w niepowołane ręce. GeoTrust umieści również w Twojej witrynie pieczęć Smart Seal, która informuje użytkowników o najwyższym możliwym poziomie szyfrowania.

SiteLock

Opatentowana technologia SiteLock jest przeznaczona specjalnie dla małych i średnich firm, które prowadzą działalność za pośrednictwem witryn internetowych. SiteLock jest rozwiązaniem odpowiednim zarówno dla blogów i serwisów bazujących na treści, jak i dla dynamicznych stron lub sklepów internetowych. SiteLock skanuje strony pod kątem złośliwego oprogramowania, „wstrzyknięć” obcego kodu i innych zagrożeń, aby chronić Twoją stronę i jej użytkowników.

Przywracanie plików

Ochrona danych jest bardzo ważna — jeśli kiedykolwiek coś przypadkowo nadpisałeś lub usunąłeś, to wiesz, że odzyskiwanie danych bywa trudne, czasochłonne i kosztowne.

Funkcja przywracania plików w hostingu 1&1 gwarantuje bezpieczeństwo Twoich danych. Możliwość przywrócenia danych nawet do 6 dni wstecz pozwala łatwo odzyskać usunięte lub nadpisane pliki. Wystarczy wybrać datę przywracania, a następnie wyszukać i odzyskać pliki, które potrzebujesz, za pomocą łatwej w obsłudze przeglądarki. Wszystkie przywrócone pliki zostaną umieszczone w oddzielnym folderze, z którego będziesz mógł je przenieść w wybrane miejsce. Cały proces jest szybki i możesz go wykonać w dowolnej chwili.

 

Kategoria: E-biznes | Porady
0 komentarzy0

Twój komentarz