Web Apps – jak zrobić prosty sklep internetowy

Prowadzisz działalność i chciałbyś ją rozszerzyć o mały sklep? Nie warto inwestować w drogą stronę internetową. Często wystarczy, jeśli Twoja witryna zawiera wbudowaną funkcję sklepu lub pozwala na integrację rozwiązań od zewnętrznych firm.

W takim wypadku doskonale sprawdzają się dodatki dostępne w pakiecie 1&1 MyWebsite, tak zwane Web Apps. Ale zanim je przybliżymy, kilka słów o samym zakładaniu sklepu.

Dzięki Internetowi sprzedawanie produktów jest dzisiaj łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Przy całej tej prostocie pamiętaj jednak o kilku rzeczach, które warto zrobić, zanim zdecydujesz się ruszyć z własnym sklepem.

Po pierwsze, dobrze zastanów się nad swoją ofertą. Czy lepiej sprofilować sklep pod wąską dziedzinę produktów (bo mniejsza jest konkurencja), czy, przeciwnie, udostępniać szeroki asortyment (bo na rynku jest duży popyt).

Po drugie, przemyśl, jak będziesz promować swój sklep. Reklamy Google Adwords? Wysyłka newsletterów? Banery na stronach związanych z Twoją działalnością? A może chcesz skierować ofertę do obecnych klientów, którzy znają Twoje pozostałe usługi? Każda z tych opcji jest warta przemyślenia. Dużo zależy od budżetu, jaki chcesz przeznaczyć na reklamę.

Po trzecie, poznaj potrzeby swojego klienta. Stwórz jego portret. Młody czy stary? Nowoczesny czy tradycyjny? Leniwy czy przedsiębiorczy? Odpowiedzi na te pytania pomogą Ci skuteczniej docierać do niego z produktami.

Po czwarte, poznaj siłę swojej konkurentów. Porównaj ich produkty ze swoimi. Zobacz, jak promują swoje firmy. Podpatrz rozwiązania, których sam mógłbyś użyć.

A teraz wróćmy do Web Apps. Te aplikacje pozwolą Ci szybko zintegrować ze stroną prosty sklep. Jak to działa?

apps1

Jeśli nie posiadasz pakietu 1&1 MyWebsite, możesz go zamówić tutaj. Jeśli jesteś klientem 1&1 MyWebsite, logujesz się do trybu edycji swojej strony.

Klikasz „Dodawanie Web Apps” w prawym pasku menu.

Wybierasz ikonę aplikacji, która umożliwia Ci połączenie strony ze sklepem. Może to być np. Ecwid, Wazala lub Shopify.

Przenosisz ją na stronę lewym przyciskiem myszy  („przeciągnij-upuść”).

Następnie konfigurujesz aplikację według swoich potrzeb. Na przykład w Ecwid zanaczasz, czy i co ma wyświetlać się na Twojej stronie – koszyk, widok produktów oraz pole wyszukiwania.

Teraz potrzebujesz tylko założyć konto na stronie Ecwid i przygotować ofertę produktów. Potem kopiujesz numer ID swojego sklepu do pola w formularzu.

To wszystko. Twoja strona zyskała sklep. Prawda, że proste?

W każdej chwili możesz edytować opisy produktów, tak by pasowały do strony. A klienci wygodnie sortują Twoje produkty według ceny, daty lub alfabetycznie.

Podobnie postępujesz z aplikacjami Wazala i Shopify.

Na osobną uwagę zasługuje aplikacja Getonic Popshop. Przeznaczona jest szczególnie dla sklepów z niewielkim asortymentem. Pozwala umieszczać na Twojej stronie pojedyncze produkty z dołączonymi do nich przyciskami serwisów społecznościowych. Dzięki temu użytkownik, któremu spodobał się dany produkt może błyskawicznie udostępnić go znajomym np. na Facebooku. Czyli marketing szeptany pełną gębą. 🙂

Chcesz dowiedzieć się więcej o Web Apps? Kliknij tutaj, aby przeglądać pełną listę aplikacji.

Zdjęcie: Flickr, autor: j(an). d(augart) 

Kategoria: E-biznes | Porady
0 komentarzy0

Twój komentarz