Web Apps – jak wzbogacić stronę o prosty czat

Wiele osób postrzega stronę tylko jako wizytówkę z informacjami o firmie i ofercie. Tymczasem możesz uczynić z niej doskonały kanał komunikacji z klientami. Jak to zrobić? Dziś pierwsza cześć naszych podpowiedzi: CZAT.

Wyobraź sobie, że szukasz porady prawnej w sprawie kupna mieszkania. Wchodzisz na stronę kancelarii prawnej w Twoim mieście. Przeglądasz ją przez chwilę, ale w zakładce „Usługi” nie widzisz swojego tematu. Chciałbyś szybko spytać kogoś z firmy, czy wchodzi on w zakres oferty, ale nie masz czasu na pisanie maila. Opuszczasz stronę.

Stop klatka. A teraz wyobraź sobie tą samą sytuację z małą zmianą. Gdy skanujesz zakładkę „Usługi”, w prawym dolnym rogu wyskakuje chmurka zachęcająca do rozpoczęcia czatu. Odruchowo klikasz w nią i w ciągu dwóch minut orientujesz się, czy trafiłeś pod właściwy adres.

Czat przydaje się także firmom prowadzącym sklepy internetowe, ponieważ klienci mają zawsze wiele pytań związanych z dostawą produktu, płatnością, bezpieczeństwem transakcji itp. Czat sprawia, że użytkownik zostaje na stronie nawet cztery razy dłużej. A Twoja firma zyskuje wizerunek dynamicznej i przyjaznej organizacji, która wychodzi naprzeciw potrzebom klienta.

Czat ma zastosowanie w różnych branżach, jednak Twoja konkurencja nie musi byc tego świadoma. Dlatego spróbuj uprzedzić ją i pokazać klientom, że jesteś o krok dalej.

Jak założyć na stronie czat?

Jeśli masz już pakiet MyWebsite, zrobisz to w 5 minut. Jeśli nie masz, potrzebujesz dodatkowych 5 minut, aby go zamówić.

Aplikacja dostępna za darmo w pakietach MyWebsite nazywa się Rumble Talk. Oto jak połączyć ją ze stroną:

Najpierw załóż konto na stronie Rumble Talk. Potem zaloguj się do trybu edycji strony i kliknij „Dodawanie Web Apps” w prawym pasku menu. Znajdź aplikację Rumble Talk i kliknij „Dodaj”, a następnie lewym przyciskiem myszy przeciągnij ją w wybrane miesjce na stronie. Wprowadź kod wtyczki, który znajdziesz na swoim profilu Rumble Talk (zakładka „Dashboard”). Teraz możesz wybrać sposób wyświetlania aplikacji na stronie – jako chmurkę w prawym dolnym rogu ekranu lub jako box w głównym obszarze strony. Gotowe!

czat1

Jak działa czat Rumble Talk?                        

Po tym, jak użytkownik Twojej strony kliknie w chmurkę czatu, otwiera się okno z opcją rozpoczęcia rozmowy. Może użyć swoich danych z Facebooka, Twittera, Rumble Talk lub zalogować się jako Gość. Co ciekawe, po lewej stronie znajduje się pole „Zaproś Przyjaciół” – pozwala ono szybko włączyć do rozmowy znajomych z Facebooka i Twittera, którzy mogliby być zainteresowani tematem. Ich profilowe zdjęcia z serwisów społecznościowych pojawią się także w oknie czatu.

Ciekawą funkcją jest możliwość zmiany grafiki okna czatu, np. na bardziej kolorowe. Do wyboru masz ponad czterdzieści różnych wzorów.

Dostępne jest także archiwum wiadomości. Dzięki niemu nie umknie Ci żaden szczegół rozmowy z Twoimi użytkownikami i w razie potrzeby możesz łatwo przypomnieć sobie zadawane przez nich pytania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Web Apps? Kliknij tutaj, aby przeglądać pełną listę aplikacji.

Grafika: Flickr, autor: Wesley Fryer

Kategoria: E-biznes | Porady
0 komentarzy0

Twój komentarz