Subdomeny: dlaczego warto je stosować?

Dobra strona internetowa to przede wszystkim strona użyteczna. Czyli taka, na której z łatwością znajdziemy interesujące nas informacje bądź szybko dokonamy zakupu. Jednym ze sposobów na przekształcenie strony na bardziej przejrzystą są subdomeny. Podstrony to doskonały sposób kierowania odwiedzających do określonych obszarów Twojej witryny internetowej. W tym artykule opiszemy, czym jest subdomena i jak ją łatwo skonfigurować.

Co to jest subdomena?

Nazwy domenowe dzielą się na części: po prawej stronie znajduje się domena najwyższego poziomu, taka jak .PL lub .ORG. Po lewej stronie znajduje się właściwa nazwa domeny, którą wybrałeś dla swojej firmy, na przykład 1and1. Po połączeniu tych części w całość otrzymujemy pełną nazwę domenową – 1and1.pl.

Subdomeny stanowią część domeny i umieszcza się je przed nią – na przykład strona.1and1.pl. Można używać subdomeny na wiele sposobów, na przykład do prowadzenia zupełnie różnych witryn albo w celu uproszczenia nawigacji po istniejącej stronie. Dobrym posunięciem będzie założenie subdomeny „sklep” dla sklepu internetowego albo subdomeny „blog” dla firmowego bloga. Są one krótkie i łatwe do zapamiętania — na pewno bardziej zapadają w pamięć, niż adres typu domena.pl/folder/blog.php!

Dodawanie subdomen do pakietu 1&1

Dobra wiadomość jest taka, że jako właściciel domeny możesz dodawać subdomeny za darmo.

Zaloguj się do 1&1 Panelu Klienta. W obszarze Domeny kliknij na Zarządzanie domenami. Kliknij na pasku edycji Nowa > Załóż subdomenę. Podaj wybraną nazwę subdomeny (A) oraz wybierz z rozwijanego menu nazwę przyporządkowanej domeny (B), a następnie kliknij OK (C). Zazwyczaj subdomena dostępna jest po ok. 1-2 godzinach.

subdomain

Domyślnie subdomena będzie wskazywać na katalog główny Twojej strony. Aby to zmienić, zaznacz pole obok subdomeny i wybierz Typ Domeny > Edytuj rodzaj przeznaczenia. Następnie skorzystaj z narzędzi nawigacyjnych, aby wybrać określoną stronę lub folder w swojej witrynie, a nawet przekierować subdomenę do zupełnie innej strony. Wybór należy do Ciebie, a w efekcie będziesz mieć komplet łatwych do zapamiętania linków, dzięki którym zyskasz dodatkowy ruch na swojej stronie. Dokładną instrukcję, jak dodać subdomenę możesz znaleźć na naszej stronie: http://pomoc.1and1.pl/domeny-c59/zarzadzanie-domenami-c68/zakladanie-subdomeny-w-1i1-panelu-klienta-a321.html.

Podsumowując: subdomeny to dobry sposób na ułatwienie poruszania się po Twoich stronach oraz generowanie na nich dodatkowego ruchu.

Kategoria: E-biznes | Porady
0 komentarzy0

Twój komentarz