Zalety dysków SSD

Dyski SSD (ang. solid-state drive) cieszą się coraz większa popularnością. Urządzenia pamięci masowej zbudowane w oparciu o pamięć flash, pozwalają realizować wiele zadań znacznie wydajniej, niż tradycyjne dyski magnetyczne lub optyczne. W przypadku rozwiązań serwerowych dyski SSD są szczególnie przydatne, jeśli użytkownik ma pliki na serwerze, do których często uzyskuje dostęp, jak w przypadku dużych baz danych z indeksami w pamięci oraz wysokowydajnej pamięci masowej.

Jakie są zalety SSD? 

Dyski SSD zapewniają dostęp do danych znacznie szybciej, niż konwencjonalne dyski: opóźnienia, czas rozruchu systemu i czas wczytywania aplikacji są znacznie krótsze. W konsekwencji strony hostowane na serwerach z wykorzystaniem SSD mają lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania i wyższy współczynnik konwersji. Tradycyjne dyski są zbudowane z wykorzystaniem ruchomych mechanizmów, a dane są zapisywane i przechowywane elektromagnetycznie, podczas gdy dyski SSD wykorzystują obwody scalone do ciągłego, elektronicznego zapisu danych w pamięci flash. Dzięki zastosowaniu w dyskach SSD wyłącznie nieruchomych elementów, charakteryzują się one o wiele większą odpornością na uszkodzenia mechaniczne (powodowane np. wstrząsami w czasie pracy).

Specjalne funkcje serii Intel SSD DC S3500

Nowa seria dysków SSD firmy Intel zapewnia wysoką szybkość i niezawodność w centrach danych. Nośniki SSD DC S3500 zapewniają optymalną wydajność do zarządzania dużymi obciążeniami roboczymi. Strony internetowe wczytują się szybko dzięki 20-nanometrowej technologii flash, a szybkość sekwencyjnego odczytu i zapisu sięga odpowiednio 500 i 400 MB/s. Podczas opracowywania produktu firma Intel uwzględniła także szczególne wymagania firm w zakresie bezpieczeństwa. Dane są chronione przez kilka punktów kontrolnych, a oddzielne obszary pamięci, zarezerwowane na przechowywanie redundantnych informacji, zabezpieczają przed utratą i uszkodzeniem plików. Ciekawym faktem jest to, że w dyskach z serii DC S3500 zastosowano wbudowane kondensatory, które zapewniają rezerwę mocy i w razie awarii prądu umożliwiają urządzeniu dokończenie bieżących procesów roboczych.

Na szczęście użytkownicy pakietów serwerów dedykowanych 1&1 nie muszą płacić dodatkowo za dyski SSD – ta nowa technologia jest dołączona bezpłatnie do wybranych pakietów. Więcej informacji o wydajności dedykowanych serwerów znajdziesz na stronie http://www.1and1.pl/

Grafika: Fotolia, autor: jules

Kategoria: E-biznes | Produkty
0 komentarzy0

Twój komentarz