Web Apps: jak za darmo stworzyć newsletter

Jak sprawić, by Twoja strona stała się świetnym kanałem komunikacji z klientami? Dziś druga część naszych podpowiedzi: twórz i wysyłaj NEWSLETTERY.

W poprzednim wpisie o e-mail marketingu podaliśmy kilka sposobów na skuteczną komunikację z klientami za pomocą newsletterów. Dziś przechodzimy do narzędzia, które umożliwia prowadzenie kampanii e-mailowych i mierzenie ich rezultatów.

Nazywa się TargetHero i jest całkowicie DARMOWE. Działa na podobnej zasadzie co kreator stron, tylko zamiast stron tworzy newslettery. Jak uzyskać do niego dostęp?

Wystarczy zarejestrować się na stronie www.targethero.com. Tworzenie kampanii zaczynasz od wyboru szablonu, dopasowanego do Twojej działalności (zakładka „Create Campaign”). Wśród dostępnych branż znajdują się m.in.: komputery, kosmetyki, fitness, samochody, smartfony, elektronika, edukacja, sporty zimowe. Szablony obejmują również tematy związane z konkretnymi wydarzeniami, takimi jak urodziny lub święta. Jeśli żadna z propozycji nie spełnia Twoich oczekiwań, możesz także stworzyć swój własny szablon.

Załóżmy, że organizujesz obozy narciarskie i chcesz powiadomić swoich klientów o zimowym wyjeździe do Austrii. W kreatorze kampanii wybierasz odpowiedni szablon np. „Winter sports” i zaczynasz edycję: wprowadzasz nazwę firmy i dodajesz logo; w nagłówku wpisujesz slogan reklamowy, a w treści maila wstawiasz tekst zachęcający do udziału w obozie. Następnie dodajesz przycisk (np. „Sprawdź ofertę”) i linkujesz go do swojej strony internetowej. Gotowy newsletter możesz zobaczyć w podglądzie („Preview”).

TargetHero-winter_sports TargetHero-winter_sports-layout

Po zakończeniu edycji newslettera przechodzisz do ustalenia szczegółów wysyłki. Wpisujesz temat newslettera (pamiętaj o naszych wskazówkach, jak to robić) oraz nazwę kampanii. Następnie wybierasz listę kontaktów, do których wysłany ma być newsletter (zerknij tutaj, by przypomnieć sobie, jak ważna jest dobra segmentacja odbiorców Twojego maila). Oczywiście zanim utworzysz listę kontaktów, musisz je najpierw zebrać. TargetHero posiada funkcję, która Ci to ułatwi. Jak ona działa? Jeśli posiadasz stronę 1&1 MyWebsite, TargetHero jest jedną z aplikacji Web Apps, dostępnych za darmo w Twoim pakiecie. Wystarczy, że klikniesz „Dodawanie Web Apps” w prawym pasku menu i przeciągniesz kursorem myszy ikonę „TargetHero” na swoją stronę. Na stronie pojawi się wtedy formularz zapisu na newsletter. W ten sposób Twoi użytkownicy będą mogli zostawiać Ci adresy e-mail, z których sporządzisz swoją listę kontaktów.

Zanim wyślesz newsletter, możesz zapisać go jako wersję roboczą i spojrzeć na niego świeżym okiem następnego dnia. Ponadto dostępna jest funkcja „Schedule”, która pozwala Ci zaplanować wysyłkę newslettera na konkretny dzień.

Co niezwykle istotne, TargetHero umożliwia mierzenie skuteczności kampanii e-mailowej. Dzięki temu możesz testować na swoich użytkownikach różne rozwiązania i sprawdzać, które z nich dają najlepsze rezultaty. Dwa podstawowe wskaźniki pokazujące, jaki efekt wywarł na odbiorcach Twój newsletter, to  open rate (ile osób otworzyło maila) oraz click rate (ile osób kliknęło w maila po jego otwarciu).

Chcesz dowiedzieć się więcej o Web Apps? Kliknij tutaj, aby przeglądać pełną listę aplikacji.

 

Kategoria: E-biznes | Porady
0 komentarzy0

Twój komentarz