Zwiększ funkcjonalność swojej strony na WordPressie

Szablony, wtyczki, motywy dostępne dla użytkowników platformy WordPress pozwalają łatwo stworzyć stronę internetową za pomocą gotowych narzędzi i dostosować ją do potrzeb Twojej firmy. Dzięki takim wtyczkom, jak na przykład Jetpack, rozszerzysz funkcjonalność indywidualnie hostowanego WordPressa o możliwości znane z ekosystemu WordPress.com. W tym artykule omówimy kilka prostych sposobów na zwiększenie funkcjonalności Twojego internetowego projektu.

Dodaj widżety społecznościowe

​Za pomocą wspomnianej wyżej wtyczki Jetpack w łatwy sposób uzyskasz dostęp do najpopularniejszych sieci społecznościowych, takich jak Twitter i Facebook, oraz umożliwisz odwiedzającym udostępnianie Twojej treści w ich profilach.

Możesz też dodać do swojej strony panel z wiadomościami z Twittera z wykorzystaniem wtyczki Twitter Timeline Widget. Dodatkowo określisz, gdzie panel pojawi się w witrynie i ile tweetów ma być wyświetlanych jednocześnie itd.

Skuteczniej moderuj komentarze

Bez względu na to, czy Twoja strona czy blog cieszy się większą, czy mniejszą popularnością, nie jesteś odporny na spam w komentarzach. Większość z takich komentarzy zostawiają roboty, które automatycznie wypełniają sieć reklamami i linkami do pozycjonowanych stron internetowych. Usuwanie pojedynczych komentarzy to żmudna praca, ponieważ często pojawiają się setkami. Najlepiej więc zainstalować wtyczkę, która będzie robić to automatycznie. Akismet to plugin, który monitoruje komentarze i potrafi precyzyjnie określić, które mają związek z zawartością Twojej strony.

Jeszcze inne możliwości moderacji oferuje rosnący w popularność system komentarzy Disqus, który doskonale się sprawdza, jeśli prowadzisz kilka blogów i sam się udzielasz na innych. Dzięki Disqusowi możesz tę całą aktywność centralizować i zarządzać nią przez jeden panel. Disqus też jest dostępny jako wtyczka do WordPressa.

Nawet jeśli komentarz nie jest spamem, to nie wszystkie opinie są korzystne dla strony lub odwiedzających. Jeśli na przykład ktoś komentuje używając niekulturalnych albo obraźliwych zwrotów, może odstraszyć innych użytkowników. Warto więc zainstalować wtyczkę, która zapewni nam pełną kontrolę nad komentarzami użytkowników.

WordPress w porównaniu z innymi CMSami stosunkowo łatwo pozwala elastycznie i na bieżąco dostosowywać stronę do własnych potrzeb. Jeśli znasz jeszcze jakiś przydatne wtyczki lub widżety – podziel się nimi w komentarzach!

Kategoria: E-biznes | Kultura | Porady | Z Internetu
0 komentarzy0

Twój komentarz