5 darmowych aplikacji, które pomogą Ci pracować wydajniej

Fotolia_60348194_XXL

Skupić się na pracy. Być kreatywnym. Skutecznie zarządzać swoim czasem. Pamiętać o wszystkim. Wracać do ważnych treści. Często ambitne plany przedsiębiorców rozbijają się o brak dobrego wsparcia w narzędziach internetowych. Aby temu zapobiec, do każdego z powyższych postanowień prezentujemy teraz aplikację, która pomoże Ci wcielać je w życie. I to bez wydania złotówki.

Noisli

Nosili

Miewasz problemy z koncentracją? Rozpraszają Cię rozmowy Twoich sąsiadów zza biurka? Dzięki Noisli możesz słuchać dźwięków, które przeniosą Cię w przyjemne miejsca i pomogą się skupić. Do wyboru masz m.in. odgłos strumyka w górach, wybrzeża morskiego, lasu, liści na wietrze, deszczu i burzy, a nawet stukot przejeżdżającego pociągu. Wielu osobom wydajniej pracuje się przy łagodnym dźwięku w tle niż w zupełnej ciszy (nie mówiąc o harmidrze biurowym). Wypróbuj, czy w Twoim przypadku też się to sprawdza!

Coffitivity

Coffitivity

Działa na podobnej zasadzie co Noisli, ale zamiast odgłosów natury oferuje…kawiarniany szum. Brzmi dziwnie? Twórcy aplikacji powołują się na badania naukowców z Uniwersytetu w Chicago, według których umiarkowany poziom hałasu wzmaga naszą kreatywność. Na stronie mamy do wyboru m.in. delikatny poranny szmer oraz energiczny szum godzin lunchowych. Dzięki Coffitivity możesz poczuć się jak w kawiarni, nawet jeśli jesteś w biurze.

focus booster

focus_booster

Aplikacja pomoże Ci skuteczniej zarządzać Twoim czasem. Oparta jest na tzw. Pomodoro Technique – technice, według której człowiek pracuje najefektywniej w 25-minutowych odstępach czasu. Po nich powinny następować 5-minutowe przerwy. Użytkownik focus booster instaluje licznik przypominający o upływie czasu i otrzymuje powiadomienia o konieczności robienia przerw. A dzięki przejrzystym raportom może śledzić, ile czasu spędził na konkretnych projektach.

Evernote

Evernote

Hasłem Evernote jest „Pamiętaj wszystko” i taki właśnie cel przyświecał twórcom aplikacji. Jest to rozbudowany i kompleksowy notatnik online, do którego dodajesz nie tylko notatki tekstowe, ale także zdjecia, audio oraz inne pliki. Możesz przechowywać w nim wszystkie swoje dane, kontakty, przypomnienia, listy oraz inne przydatne informacje. Ciekawą funkcją jest wyszukiwanie notatek po słowach kluczowych. Co ważne, materiały, które przechowujesz na swoim koncie, są automatycznie synchronizowane ze wszystkimi Twoimi urządzeniami (komputer, tablet, smartfon itp.).

Pocket

Pocket

Po polsku – kieszeń. Spełnia podobną rolę co Evernote, ale w odniesieniu do treści nie Twojego autorstwa – takich, które znalazłeś w internecie i nie masz czasu się z nimi zapoznać, ale chciałbyś wrócić do nich później – np. stron www, artykułów, filmów wideo czy raportów. Informacje zapisują się na urządzeniu, z którego korzystasz (smartfon, tablet, komputer), więc możesz do nich zajrzeć, nawet gdy nie masz połączenia z internetem. Jeśli więc nie nadążasz z „przerabianiem” treści, które znajdujesz w sieci, Pocket jest dla Ciebie.

A może używasz innych aplikacji, które pomagają Ci pracować wydajniej? Jeśli tak, napisz o tym komentarzach. Tymczasem owocnej pracy ze skutecznymi narzędziami!

Kategoria: E-biznes | Porady
0 komentarzy0

Twój komentarz